Jednokratno
Mesečno
Godišnje
500 RSD 5.500 RSD 10.500 RSD Unesite sumu

Suma mora biti veća ili jednaka 300

1.000 RSD 1.500 RSD 2.000 RSD Unesite sumu

Suma mora biti veća ili jednaka 300

5.000 RSD 10.000 RSD 15.000 RSD Unesite sumu

Suma mora biti veća ili jednaka 5000

Dalje
Single news banner image

NOVA ONLINE OBUKA: „TRAUMA I ALTERNATIVNA BRIGA – UVOD U KORIŠĆENJE PRISTUPA ZASNOVANOG NA ZNANJIMA O TRAUMI”

Potreba da se profesionalci koji rade sa decom i za decu obuče u primeni praksi zasnovanih na znanjima o traumi sve se više prepoznaje. Upravo iz tog razloga, u okviru projekta „Sigurna mesta, nesmetan razvoj dece – TIP“, koji naša organizacija sprovodi u partnerstvu sa međunarodnom organizacijom SOS Dečija sela i još pet zemalja članica SOS-a, lansirana je nova online obuka koja pruža uvid u primenu pristupa zasnovanog na znanjima o traumi. Obuka je namenjena svima koji mogu doći u kontakt sa decom i mladima u sistemu alternativne brige, što podrazumeva socijalne radnike, psihologe, pedagoge, vaspitače, ali i sudije, predstavnike vlasti i nastavnike.

Obuka je besplatna i sastoji se od šest modula. Prvi moduli pružaju uvod u temu traume i prakse zasnovane na traumi, a zatim slede moduli koji detaljnije govore o specifičnim situacijama dece i porodica. Cilj obuke je da obezbedi razumevanje traume, uticaja koji ona može imati na živote dece i mladih, kao i načina na koje možemo podržati one koji su njome pogođeni.

„Kada shvatimo šta je trauma i kako može da utiče na naš život, lakše razvijamo sopstvene mehanizme da se sa njom nosimo i da pristupimo traumatičnoj temi“, kaže dvadesetogodišnji Ivan koji je odrastao na alternativnom staranju. Stručnjaci za brigu o deci i mladima, obučeni za prakse zasnovane na traumi, mogu napraviti značajnu razliku u životima dece. „Kada su pružaoci brige edukovani o temi, deca i mladi lakše stiču poverenje u njih“ – zaključuje Ivan.

Pozivamo vas da pristupite obuci Trauma i alternativna briga – uvod u korišćenje pristupa zasnovanog na znanjima o traumi” i tako osvežite ili produbite znanja o efektima traumatskog iskustva kod dece i mladih. To možete učiniti putem linka: https://childhub.org/sh/online-materijali-za-ucenje/trauma-i-alternativna-briga

Projekat „Sigurna mesta, nesmetan razvoj dece – TIP“ finansiran je iz programa Evropske unije „Prava, jednakost i građanstvo“ (Rights, Equality and Citizenship – REC). Vodi ga Međunarodna organizacija SOS Dečija sela i pet njenih članica Holandija, Bugarska, Hrvatska, Grčka, Mađarska i Srbija u saradnji sa CELCIS-om.

Više informacija o projektu pronađite na: Sigurna mesta, nesmetan razvoj dece – integrisanje praksi zasnovanih na znanju o efektima traumatskog iskustva u sistemu alternativne brige | SOS Dečija sela Srbija (sos-decijasela.rs)