Jednokratno
Mesečno
Godišnje
500 RSD 5.500 RSD 10.500 RSD Unesite sumu

Suma mora biti veća ili jednaka 300

1.000 RSD 1.500 RSD 2.000 RSD Unesite sumu

Suma mora biti veća ili jednaka 300

5.000 RSD 10.000 RSD 15.000 RSD Unesite sumu

Suma mora biti veća ili jednaka 5000

Dalje
Single news banner image

Kako odgovoriti na potrebe mladih u riziku?

SOS Dečija sela Srbija i NALED u sredu, 12. aprila 2017, sa početkom u 11 časova organizuju konferenciju na temu „Kako odgovoriti na potrebe zapošljavanja mladih u riziku?“, sa ciljem predstavljanja Analize položaja mladih u riziku i preporuka za unapređenje njihove socijalne i ekonomske inkluzije, koji su urađeni u okviru projekta „Jaki mladi – podrška zapošljavanju “. Konferencija se održava u Hotelu Crystal (Internacionalnih brigada 9) u Beogradu.

Na skupu će govoriti predstavnici Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Saveta za zapošljavanje grada Beograda, Nacionalne službe za zapošljavanje, Centra za socijalne politike, NALED-a, Fondacije SOS Dečija sela Srbija, socijalne zaštite i nevladinih organizacija, kao i predstavnici uspešnih kompanija koji će iz ugla poslodavaca razmatrati mogućnost za podršku mladim ljudima koji izlaze iz socijalne zaštite na njihovom putu ka zapošljavanju i samostalnosti.

centar jaki mladi

Projekat “Jaki mladi – održiva socijalna inkluzija i ekonomska podrška mladima u riziku“ SOS Dečija sela Srbija sprovode u partnerstvu sa nemačkom Fondacijom Herman Gmajner i lokalnim partnerima, uz sufinansiranje nemačkog saveznog ministarstva za privrednu saradnju i razvoj (BMZ). Cilj projekta je podrška u povećanju zapošljivosti 300 mladih iz ugroženih grupa sa teritorije grada Beograda. Fokus je na mladima do 30 godina koji su imali/imaju status deteta bez roditeljskog staranja kao i na mladima koji su uključeni u programe podrške porodicama u riziku koje sprovode SOS Dečija sela.

Jedna od komponenti ovog projekta je i nedavno otvoreni Centar “Jaki mladi”, u kome mladi koji su odrasli bez roditeljskog staranja dobijaju edukacije, mogućnosti prekvalifikacije i dokvalifikacije, podršku u pokretanju sopstvenog posla kroz edukaciju o preduzetništvu, mentorstvo i mini grantove, psiho-socijalnu podršku kao i slobodne aktivnosti i obuke u skladu sa željama i potrebama.