Jednokratno
Mesečno
Godišnje
500 RSD 5.500 RSD 10.500 RSD Unesite sumu

Suma mora biti veća ili jednaka 300

1.000 RSD 1.500 RSD 2.000 RSD Unesite sumu

Suma mora biti veća ili jednaka 300

5.000 RSD 10.000 RSD 15.000 RSD Unesite sumu

Suma mora biti veća ili jednaka 5000

Dalje
Single news banner image

Jedinstvena dečija predstava – deca izbeglice sa Bliskog istoka izvele predstavu „Pepeljuga“ na srpskom jeziku

decija-sela-logo

U susret 20. junu, Međunarodnom danu izbeglica, u četvrtak 14. juna, u Maloj sali Dečijeg kulturnog centra u Beogradu, izvedena je nesvakidašnja predstava „Pepeljuga“. U njoj su glumila deca izbeglice iz prihvatnog centra Kikinda i to na srpskom jeziku, uz podršku edukatorki iz humanitarne organizacije SOS Dečija sela Srbija.

Predstava je nastala u okviru programa Solidarnost, koji ova organizacija sprovodi od avgusta 2015. godine, sa ciljem pružanja pomoći i podrške deci i porodicama, izbeglicama sa Bliskog istoka na njihovom putu kroz Srbiju. Njena premijera je bila u maju ove godine u Narodnom pozorištu Kikinda, pred više od 400 ljudi. Ovo je druga predstava ovakvog tipa, koju izvode deca izbeglice.

„Želeli smo da na jedinstven način obeležimo Međunarodni dan izbeglica i da istovremeno podsetimo javnost na to da sva deca imaju pravo na trenutke srećnog detinjstva. Naša organizacija trenutno pruža pomoć izbeglicama u 12 od 18 prihvatnih centara u Srbiji. Mi obezbeđujemo hranu i higijenski materijal, psiho-socijalnu i edukativnu pomoć deci izbeglicama i njihovim porodicama“, rekla je Vesna Mraković-Jokanović, nacionalna direktorka SOS Dečijih sela Srbija. „Iskoristila bih ovu priliku da se zahvalim našim partnerima iz UNICEF-a i Komesarijata za izbeglice, kao i svim ostalim partnerima, prijateljima i saradnicima, koji nam pružaju podršku u realizaciji projekta Solidarnost.“

SOS Dečija sela Srbija članica je Međunarodne organizacije SOS Dečija sela koja postoji skoro 70 godina i pomaže oko 1.200.000 ljudi u 135 zemalja. U Srbiji, organizacija već 14 godina radi na unapređenju kvaliteta života dece i mladih bez roditeljskog staranja, osnaživanju porodica u riziku, ekonomskom osamostaljivanju mladih iz ranjivih grupa, kao i pružanju pomoći u urgentnim situacijama lokalnom stanovništvu i izbeglicama kroz različite vidove podrške.